Penzión

Sedliacky dom

Chalupa "Sedliacky dom" sa nachádza na hornom Gemeri, v srdci Slovenského krasu. Sedliacky dom je situovaný v záhrade na okraji obce Krásnohorské Podhradie s výhľadom na hrad Krásna Hôrka, Silickú planinu, rozsiahle polia, lesy a lúky.

Blízke okolie ponúka množstvo kultúrnych pamiatok a prírodných krás. Za zmienku stojí najhodnotnejšia secesná stavba Mauzóleum a Galéria rodu Andrassyovcov v obci, Kaštieľ s anglickým parkom v Betliari, zrúcaniny hradov v Muráni a Turni nad Bodvou. Prírodným skvostom blízkeho okolia sú jaskyne Slovenského krasu zaradené do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, krásnu scénu ponúka Zádielska dolina pre pešiu turistiku ako aj Hájska dolina s vodopádmi priezračnej vody Hájskeho potoka.

Galéria

Krásna Hôrka

Sedliacky dom Vám ponúka vynikajúce možnosti pre výlet s rodinou za poznávaním slovenských hradov alebo miesto pre príjemnú dovolenku s priateľmi či kolegami z práce.

Zábava

V areáli Sedliackeho domu sa nachádza pekne udržiavaná záhrada s detskými hojdačkami, preliezkami a ďalšími detskými atrakciami. Okrem toho tu nájdete aj záhradný altánok, kde môžete opekať či grilovať prípadne variť kotlíkový guláš. Parkovanie Vašich áut je zaistené priamo pri ubytovaní.

U Železného Grófa

Reštaurácia leží priamo na trase Košice- Bratislava. Približne 100 metrov od Sedliackeho domu Vám poskytneme stravovanie v našej reštaurácii.

Cenník ubytovania

PONUKA OBDOBIE CENA
Jednodňový pobyt 05.01 – 28.12 15 € Osoba / noc 1 osoba 1 noc
Víkendový pobyt 05.01 – 28.12 15 € Osoba / noc 1 osoba 2 noci
Týždňový pobyt 05.01 – 28.12 15 € Osoba / noc 1 osoba 6 noci
Silvester 29.12 – 01.01 240 € Objekt / noc 1 osoba 3 noci
Veľkonočný pobyt 30.03 – 02.04 200 € Objekt / noc 1 osoba 3 noci

Sedliacky dom

Vám ponúka štýlové ubytovanie v zrekonštruovaných priestoroch pôvodného sedliackeho domu. Počas celého roku sa tu môže ubytovať až 19 osôb. Ubytovanie je tak vhodné nielen pre jednotlivcov a páry, ale aj pre skupinky hostí, ktoré si môžu pre seba prenajať celý objekt.

K dispozícii sú Vám na prízemí:  dve 3-lôžkové izby (č.1 a č.3, dvoj lôžko + sólo lôžko), jedna 2-lôžková izba (č.2 dvoj lôžko) a na poschodí:  jedna 2-lôžková izba (č.5 dvoj lôžko), jedna 3-lôžková izba (č.4 tri ks sólo lôžko), dve 2-izbové apartmány s kapacitou pre 2 až 3 osoby. Každá z izieb je vybavená televízorom, rýchlo varnou kanvicou a samostatnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. Apartmány disponujú spálňou s manželskou posteľou a obývacou miestnosťou s televízorom, chladničkou s mrazničkou, rýchlo varnou kanvicou a pohovkou, ktorú je možné využiť ako jednu prístelku. Samozrejmosťou apartmánov je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou.

V spoločných priestoroch sa nachádza spoločenská miestnosť s krbom a kuchyňou prístupnou priamo s priedomia. Na priedomí si môžete vychutnať ranné slnko pri popíjaní kávy s výhľadom na rozsiahly dvor so studňou  Pri príprave jedál môžete použiť plynový sporák s elektrickou rúrou, mikrovlnú rúru, rýchlo varnú kanvicu a chladničku s mrazničkou. Pre hostí, ktorí majú záujem o stravovanie vieme poskytnúť raňajky alebo polpenziu v našej reštaurácii  vzdialenej 100m od Sedliackeho domu. Počas svojho pobytu môžu hostia využívať bezplatné WiFi pripojenie na internet, ktoré je zabezpečené takmer v celom objekte.

 

V areáli Sedliackeho domu sa nachádza pekne udržiavaná záhrada s detskými hojdačkami, preliezkami a ďalšími detskými atrakciami. Okrem toho tu nájdete aj záhradný altánok, kde môžete opekať či grilovať, prípadne variť kotlíkový guláš. Parkovanie Vašich áut je zaistené priamo pri ubytovaní.

 

Sedliacky dom Vám ponúka vynikajúce možnosti pre výlet s rodinou za poznávaním  hradov alebo miesto pre príjemnú dovolenku s priateľmi či kolegami z práce. Prechádzky a túry tunajšími končinami si proste zamilujete. Tešíme sa na Vás

Snímka obrazovky 2019-06-19 o 2.09.40

Máte záujem?

Stačí nás kontaktovať pomocou nižšie uvedených informácií.

Adresa

Tichá ul. 412, 049 41, Krásnohorské Podhradie

Telefónne číslo

+421 907 957 337

+421 915 938 571

Otváracie hodiny

PO – NE: 7:00 – 22:00

English EN Magyar HU Slovenčina SK